Menu

Wizerunek

Blog o etykiecie, stylu i wizerunku

Karnawał zacząć czas!

wizerunekblox

Karnawał, czyli okres zimowych zabaw i maskarad, zaczyna się już jutro w dzień Trzech Króli i trwa do wtorku poprzedzającego Środę Popielcową.
Nazwa 'karnawał' ma włoski rodowód i pochodzi od połączenia słów 'carne' (mięso) i 'vale' (żegnaj)  a więc przypomina o zbliżającym się okresie postu poprzedzającego święta Wielkanocne. Sam karnawał ma jednak swe początki w czasach starożytnych, w procesjach ku czci Izydy i Dionizosa. Nieodłącznie związany jest z kultem płodności, tańcami i zabawą.
Najbardziej znane karnawały to Wenecki i w Rio de Janeiro, choć Londyński Notting Hill Carnival jest drugim pod względem ilości uczestników karnawałem na świecie. Nie trzeba jednak szukać daleko, w Polsce mamy także wspaniałe tradycje Kaszubskie zapusty czy też
Łódzkie Carnavalia.

Dla wszystkich tych, którzy wybierają się na taneczne imprezy karnawałowe polecam artykuł o etykiecie na parkiecie oraz zapraszam w każdy poniedziałek stycznia na propozycje stylizacji karnawałowych.

Pytania dotyczące etykiety, stylu i kreowania wizerunku proszę przesyłać na adres mailowy.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Surdut] *.dynamic.mm.pl

    Na naszym blogu też już zaczyna robić się "karnawałowo". :)
    Zapraszamy do oglądania ręcznie szytych, stylowych torebek oraz gorsetów młodej, świetnie zapowiadającej się projektantki mody, zwyciężczyni konkursu na Najlepszego Projektanta Mody Dolnego Śląska 2012: surrealistycznyduettworczy.blogspot.com/
    Pozdrawiamy!

© Wizerunek
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci