Menu

Wizerunek

Blog o etykiecie, stylu i wizerunku

Kobieta jest najpiękniejsza w tym, w czym jest różna od mężczyzny

schinella

Jakiś czas temu natknęłam się na artykuł: Domowe Stylizacje - Panowie ubierają seksownie swoje partnerki i z zadowolenie, stwierdziłam, że panowie świetnie dali sobie rade z zadaniem. Natomiast byłam rozczarowana propozycjami Pań, które nie poradzily sobie zupełnie. Jeżeli stroje, które zostały wybrane przez kobiety w ogóle można nazwać 'seksownymi stylizacjami'.

Przyjżyjmy się zatem stylizacjom... Panowie postawili na sukienki lub spódnice, ubrania podkreślające figurę oraz w większości żywe lub zdecydowane kolory. Panie uznały za seksowne dżinsy, szare t-shirty, zabudowane golfy. Stylizacje pań są w dodatku w przeważającej większości po prostu szaro-bure.

Nie zwykłam komentować innych artykułów, tym bardziej oceniać ich, ale w tym przypadku muszę przyznać, że panie poległy. I ja już abstarhuję od tego, że być może panie chciały być nieco bardziej praktyczne, bo w dżinsach łatwiej sprostać obowiązkom dnia codzinnego, ale zestawienie propozycji kobiet i mężczyzn pokazuje różnice w rozumieniu tego czym jest 'sexi strój'.

Domowe stylizacjeŻródło: http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,107881,13096542,Domowe_stylizacje___panowie_ubieraja_seksownie_swoje.html


Z drugiej strony powinno dać paniom nieco do myślenia... bo my coś tym strojem komunikujemy. Panowie nie odczytali kobiecych stylizacji jako seksowne, i wygląda na to że obie płcie mówią innym językiem. 

Panowie chcieliby widzieć swoje partnerki w nieco śmielszej i kobiecej odsłonie, choć faktycznie podeszli do sprawy stereotypowo - pokaż nogi, odsłoń dekolt. Za to panie nie wykazały się ani fantazją, ani smakiem, ani stylem.

Być może jest to lekcja dla wszystkich Pań - badźmy bardziej kobiece. Tu przypomina mi się zdanie, które przyświeca mi pisząc o stylizacjach i etykiecie dla Pań: 'kobieta jest najpiękniejsza w tym, w czym jest różna od mężczyzny'.

Zapraszam do dyskusji o tym, co w waszym rozumieniu jest 'seksownym strojem' i gdzie jest granica pomięcy ubiorem seksownym a wulgarnym. Czy kobieta seksowna musi być wyzywająca?Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • Gość: [lUSSI] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kobieta nie powinna być wulgarna - ma być natomiast seksowna

  • Gość: [Muffa] *.dynamic.t-mont.net.pl

    Dla mężczyzn ważne jest by kobieta wyglądała jak kobieta. A to, że najbardziej pociągają ich takie kobiece atrybuty jak piersi i zgrabne nogi - to właśnie to chcieliby widzieć. Mężczyzna lubi chwalić się wyglądem swojej towarzyszki przed innymi - pokazuje wówczas, że sam jest godny zainteresowania płci pięknej, skoro taka piękność zwróciła na niego uwagę :P Myślę zatem, że to nie kwestia seksistowska wychodzi tu na prowadzenie, ale męska duma...

© Wizerunek
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci