Menu

Wizerunek

Blog o etykiecie, stylu i wizerunku

Zadaj pytanie - otrzymaj prezent

schinella

Chciałabym by w 2013 roku na Wizerunku pojawiły się przede wszystkim artykuły poświęcone tematom lub problemom, z którymi borykają się wizerunkowi czytelnicy.

Zatem zapraszam do przesyłania pytań lub tematów, na które chcielibyście otrzymać odpowiedź. Wsród komentatorów wylosowany zostanie szczęśliwiec, który otrzyma wybraną przez siebie książkę-nagrodę o tematyce savoir-vivre

Zatem...

- zjedź do komentarzy poniżej
- zadaj 2-3 pytania lub wpisz tematy, o których chciał(a)byś przeczytać
- podaj swój adres mailowy

Termin przesyłania pytań upływa 31 marca, zatem zachęcam do pisania!
Zwycięzca zostanie ogłoszony 5 kwietnia.

 

Komentarze (8)

Dodaj komentarz
 • marysia19803

  Chcialabym, żeby napisała Pani o następujących sprawach:
  - jak elegancka kobieta powinna zachować się w stosunku do napastliwych mężczyzn?
  - jak ubrać się do biura w 'casual friday', czy są jakieś reguły, co wypada a co nie?

 • Gość: [Sławek] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  -Czy wypada żeby kobieta zaprosiła mężczyznę na kolację i zapłaciła za niego, czy to mężczyzna powinien zapłacić?
  -Czy otrzymując wino od gości należy je podać do kolacji?
  -Gdzie zabrać kobietę na pierwszą randkę? Restauracja, kino?

  Sławek z Poznania

 • pszemekg

  Chciałbym się zapytać o sprawy ślubne:
  1. kto zaprasza gości na ślub młodzi czy rodzice?
  2. czy należy zapraszać singli z osobami towarzyszącymi (skoro nie znamy tych osób)
  3. co zrobić jeżeli goście nie potwierdzili przybycia, czy wypada dzwonić, mailować?
  Dziękuje serdecznie - Przemek
  P.S. W związku z planowanym na ten rok ślubem, wszystko co związane z tematyką ślubną bardzo mnie interesuje.

 • jankawycz

  Bardzo lubie stylizacje na blogu, chcialabym by bylo ich wiecej np. stylizacje na rozne okazje.
  Chcialabym tez poczytac o tym, jak ubrac sie na rozmowe kwalifikacyjna, jak sie zachowac podczas takiej rozmowy.
  Janina (jankawycz@gazeta.pl)

 • marcinkonkretny

  Radzę wszystkim zainteresować się tak oczywistymi sprawami jak dbanie o własną odzież, impregnacja obuwia, to przecież ma duży wpływ na nasz wizerunek.

 • Gość: [Monia Fioletowa] 195.234.8.*

  1. Jak sprzeciwstawić się tradycji? "Obowiązkowym" spotkaniom u Rodziców przy okazji wszelkiego typu Świąt, na które to spotkania nie ma się najmniejszej ochoty, własny pomysł na spędzenie tych dni nie ma nic wspólnego z ich wizją, posiada się własną rodzinę i żyje się osobno, ale wieloletnie podejścia do przełamania pewnych rytuałów zawsze kończą się szantażem emocjonalnym i ustępuje się wbrew sobie, dla świętego spokoju?
  2. I w podobnym klimacie - jak w najbardziej kulturalny sposób rozluźnić kontakty z koleżanką, której towarzystwo do przyjemności nie należy, ale jest to osoba skonfliktowana z całym światem, w ogóle nie ma przyjaciół i głównie z litości czas się jej poświęca, przy czym ciągle jej mało i żąda wręcz, aby porzucać swoje sprawy, aby zająć się jej, często sztucznie wygenerowanymi problemami, a wszelkie odmowy traktuje jako zamach na swoją osobę?
  3. I jeszcze pytanko imprezowe - czy należy prezenty (np. z okazji urodzin) od razu rozpakowywać przy gościach, czy po prostu dziękować i odstawiać - ich skala wartości materialnej jest bardzo rozproszona, czy publiczne rozpakowywanie nie stwarza niekomfortowej sytuacji dla osoby, która podaruje skromny drobiazg z serca, gdyż nie stać jej na drogie prezenty, jakie przynoszą pozostali uczestnicy przyjęcia?

 • Gość: [Milena] *.adsl.inetia.pl

  1. Chciałabym przeczytać, czy są zasady savoir-vivire dotyczące makijażu i manicure'u. Czy to prawda, że kolorowe (inne niż czerwone i beżowe) paznokcie świadczą o braku elegancji?
  2. Interesuje mnie też, jak wyglądają zasady dotyczące witania się i czy przy braku dużej różnicy wieku zawsze mężczyzna powinien przywitać kobietę.

  Mój e-mail: milena2012@gmail.com

 • Gość: [lola] *.ists.pl

  Witam serdecznie!
  Mam pewien dylemat, który mimo usilnych prób znalezienia nań odpowiedzi, pozostaje nie rozwiązany. Chodzi o sytuację składania życzeń z okazji 8. marca (Dzień Kobiet): uczelnia wyższa, koniec ćwiczeń z przedmiotu X, prowadzący pan Y przystępuje (stojąc) do składania życzeń ogółowi zebranych pań studentek(ok. 30). Pytanie: czy panie studentki powinny były powstać aby wysłuchać życzenia, czy dopuszczalne jest przyjęcie takich życzeń (kierowanych do szerszego grona "życzeniobiorczyń") siedząc; czy jeśli większa część powstała z miejsca, to czy osoba/y siedząca popełnia/ją błąd nie zmieniając pozycji na stojącą? Niby to głupstwo, ale sytuacja ta wywołała wiele kontrowersji.

© Wizerunek
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci